خانه » اخبار » کارگردان مشهور متجاوز به دختر 13 ساله تبرعه شد + عکس

کارگردان مشهور متجاوز به دختر 13 ساله تبرعه شد + عکس

پس از سال‏ها حاشیه و فرار از مجازاتِ «رومن پولانسکی»، پرونده تجاوز این فیلمساز مشهور به دختری 13 ساله به نفع پولانسکی خاتمه پیدا کرد.

دادگاه کراکوف لهستان اعلام کرد که رومن پولانسکی را به آمریکا تحویل نمی‏دهد و جلسه‏ ای هم برای تجدید نظر در حکم این کارگردان صاحب‌نام برگزار نخواهد کرد.  دادستان لهستان با صدور بیانیه ‏ای گفت که قوه دادگستری لهستان به رای این دادگاه احترام می‏گذارد.

وی همچنین اذعان کرد امتناع از بازگرداندن پولانسکی، تصمیمی درست بوده و دلیلی برای برگزاری یک دادگاه دیگر وجود ندارد. این رای به معنای خاتمه یافتن پرونده 40ساله پولانسکی و آزادی او برای زندگی و کار کردن او در کشور لهستان است. رومن پولانسکی لهستانی فرانسوی در سال 1977 دختری 13ساله را مورد سوء‏استفاده جنسی قرار داد.

پس از شکایت والدین این نوجوان، ‏ او در دادگاه حاضر و جرمش را پذیرفت. پولانسکی 42 روز را در زندان سپری کرد و سپس در فوریه 1978 به انگلیس و از آن‏جا به فرانسه فرار کرد و هرگز به آمریکا بازنگشت.
 او پس از محکومیت در دادگاه آمریکا به جرم سوءاستفاده جنسی از نوجوانی به نام «سامانتا گایمر»، به فرانسه که شهروند قانونی آن محسوب می‏شود، گریخت و از سال 1978 در پاریس زندگی می‏کند، چرا که فرانسه یکی از معدود کشورهای اروپایی است که مانع استرداد شهروندان خود به آمریکا می‏شود.

کارگردان مشهور متجاوز به دختر 13 ساله تبرعه شد + عکس

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است