خانه » اخبار » واکنش تند و جنجالی نظام پزشکی به سریال مهران مدیری

واکنش تند و جنجالی نظام پزشکی به سریال مهران مدیری

در پی پخش سریال «در حاشیه» و چند برنامه دیگر با محوریت نظام سلامت از تلویزیون رییس کل سازمان نظام پزشکی نسبت به تخریب رابطه پزشک و بیمار و عواقب هرگونه واکنش احتمالی جامعه پزشکی به نهادهای امنیتی و قضایی هشدار داد.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان نظام پزشکی، در بخشی از نامه دکتر علیرضا زالی خطاب به رییس سازمان صدا و سیما آمده است: بزرگنمایی و استفاده از اشارات شیرین اگر به درستی استفاده شود موجبات بهجت درونی و نشاط را ایجاد می‌کند، اما نه ساخت سریال به ظاهر طنزی که در آن پزشکان به نحوی به سخره گرفته می‌شوند که تصویری غیرمنصفانه و همراه با لودگی از آن‌ها نمایش داده می‌شود که نه فایده‌ای در اصلاح امور دارد و نه سبب ساز شادی است.

 

نویسنده این نامه با اشاره به سریال طنز «در حاشیه» ساخته «مهران مدیری» افزوده است: مطلعید در نامه پیشین که در اول دی ماه گذشته به معاونت محترم سیما نوشته شد به طور مبسوط و مستدل به نگرانی از ساخت چنین سریالی پرداخته و عواقب واکنش‌های اجتماعی پیش بینی شد.

 

در همان زمان در جلسه‌ای که با روسای انجمن‌های علمی – تخصصی کشور برگزار شد، نظرات مستفاد از آن جلسه با حضور رییس محترم شورای سیاستگذاری سلامت سازمان صدا و سیما بررسی و احتمالا منجر به تغییراتی در نام و سناریوی سریال که بن مایه اصلی آن به سخره گرفتن جامعه پزشکی بود، شد. اما گویا همه آن نظرات دلسوزانه مد نظر قرار نگرفته است.

 

گفتنی است نارضایتی رییس کل سازمان نظام پزشکی با سریال «در حاشیه» در حالی صورت می‌گیرد که این سریال تصویری جذاب از پزشکان دلسوز و خدوم ارائه کرده است. پزشکان متخلف سریال افرادی هستند که با هدف کلاهبرداری لباس مقدس این حرفه را بر تن کرده اند. با توجه به این نکته درمی‌یابیم که سریال «در حاشیه» به هیچ وجه خدمات سازنده پزشکان عزیز را زیر سوال نبرده است.

 

چندی پیش علی‌اصغر پورمحمدی، معاون سیما نیز به همین نکته اشاره کرد و در نامه ای خطاب به وزیر بهداشت نوشت: در مجموعه «در حاشیه»، مسایل جدی صنفی پزشکان، پیراپزشکان و پرستاران محترم مورد توجه بوده و از هرگونه تحقیر و طعن بر اساس وظایف ذاتی رسانه پرهیز شده است.

 

او همچنین تاکید کرد: بزرگ‌نمایی مسایل جزئی و استفاده از اشارات شیرین، جزو ذات طنز و فکاهی است و اگر به درستی انجام شود؛ نشانه تحقیر و نادیده گرفتن ارزش‌های صنفی و خدماتی اقشار مختلف نیست. موضوعات، بهانه‌ای برای انتقال پیام‌های صحیح در بستر ایجاد ابتهاج خاطـر و مطایبه اسـت.

 

 

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است