خانه » اخبار » هلاکت خطرناک ترین زن عضو داعش عکس

هلاکت خطرناک ترین زن عضو داعش عکس

سایت "صدای روسیه" به نقل از خبرگزاری "نووروسیا" اعلام کرد که سامانتا به ضرب گلوله یکی از تک تیراندازان نیروهای دفاعی مردمی در دونتسک به هلاکت رسید. لوتوایت بیوه تروریستی بود که در سال 2005 یکی از قطارهای متروی لندن را منفجر کرد.

http://rozup.ir/up/news-pictures/7pic/bive-sefid.jpg


سرویسهای امنیتی انگلیسی تأکید کردند که سامانتا از چنگ عدالت گریخت و به آفریقای جنوبی رفت و در آنجا به گروه تروریستی "الشباب" ملحق شد. وی اخیرا از آفریقا به اوکراین رفته بود. سرویسهای امنیتی انگلیسی تحقیقات خود را برای اطلاع از درستی این خبر آغاز کرده اند. نیروهای ویژه اوکراین حدود یک میلیون دلار برای کسی که بتواند این تک تیرانداز را به قتل برساند، پاداش تعیین کرده بودند.

لوتوایت متولد ایرلند شمالی و "بیوه سفید" لقب گرفته بود. برخی گزارشها حاکی است که لوتوایت کار جمع آوری کمک مالی از طریق شبکه ای گسترده از انگلیس گرفته تا آفریقای جنوبی و پاکستان و سومالی برای حمایت از عملیات القاعده در شرق آفریقا برعهده داشت، و زنانی را هم برای عملیات انتحاری آموزش داده بود. نام سامانتا در فهرست افراد تحت پیگرد نهادهای اطلاعاتی غربی از جمله اسکاتلندیارد، دستگاه اطلاعات کنیا و سومالی و سایر سرویسهای امنیتی مانند سازمان سیا درج شده است

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است