خانه » اخبار » مصاحبه ان بی سی با قدرتمندترین زن ایران +عکس

مصاحبه ان بی سی با قدرتمندترین زن ایران +عکس

طبق گزارش ان بی سی نیوز پیش از اینکه معصومه ابتکار سمت های کنونی اش را در اختیار بگیرد، آمریکایی ها وی را در سال 1979 با عنوان «ماری» می شناختند، سخنگوی زن انگلیسی زبان گروهی از دانشجویان ایرانی که سفارت آمریکا را تصرف و 52 آمریکایی را به گروگان گرفته بودند.

http://rozup.ir/up/news-pictures/7pic/ebtekar.jpg

36 سال پس از بحران گروگانگیری، ابتکار در گفتگو با ان بی سی نیوز می گوید که جامعه ایران برای گفت وگو و فهم و درک مردم آمریکا باز و آماده است، اما تاکیدی در زمینه بی اعتمادی به دولت آمریکا به ویژه در مبارزه این کشور علیه گروه تروریستی داعش وجود دارد.

معصومه ابتکار در مصاحبه ای در تهران با اشاره احتمالی به سازمان سیا ، گفت: خب، من فکر میکنم شک و گمان های بسیاری درباره نقش آمریکا در مبارزه با داعش وجود دارد، چرا که حمایت هایی که این کشور از از داعش در سوریه به وجود آورد موجب تقویت این گروه تروریستی در آن زمان شد. علاوه بر آن دلایل دیگری نیز وجود دارد تا باور کنیم که این یک گروهی است که خلق شده است، نمیدانم ممکن هم است از سوی یک سازمان اطلاعاتی مشخص.

وی در ادامه به ضرورت اهداف مشترک در زمینه افزایش آگاهی ها درباره چهره درست اسلام با هدف مقابله با ایدئولوژی داعش تاکید کرد. ابتکار درباره شعار مرگ بر آمریکا در سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران نیز گفت که این شعار به دولت آمریکا و نه مردم این کشور اشاره دارد.

ابتکار در این باره به خبرنگار ان بی سی نیوز که به تهران سفر کرده بود، گفت: این شعار خطاب به سیاست های امپریالیسی آمریکا است که دولت این کشور نه تنها در قبال ایران بلکه در قبال بسیاری از کشورهای منطقه دارد، است. اما درباره تعامل با مردم آمریکا فکر میکنم که مردم ایران مشکلی ندارند و آماده آن هستند و معتقدم که گفت وگو، درک دوجانبه و ارتباط انسانی میان مردم دو کشور بسیار ضروری است.

ابتکار در پاسخ به سوال خبرنگار ان.بی.سی نیوز درباره اینکه مهمترین موضوعی که درباره آینده ایران وی را نگران کرده است نیز گفت: تغییرات آب و هوایی ایران مهمترین موضوعی است که وی را درباره آینده ایران نگران کرده است.

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است