خانه » دسته‌بندی نشده » قتل فروشنده سنگهای قیمتی با انگیزه سرقت+عکس

قتل فروشنده سنگهای قیمتی با انگیزه سرقت+عکس

به گزارش ایران نیوز؛ ساعت هفت صبح، 13 مرداد امسال از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 وقوع یک فقره قتل در خیابان وفایی برومند به کلانتری113 بازار اعلام شد.

با حضور مأموران کلانتری در محل و انجام بررسی های اولیه مشخص شد دو نفر ناشناس با بستن دست ، پا و دهان مقتول 62 ساله اقدام به ارتکاب جنایت کرده و یکی از دوستان مقتول به نام “محمدرضا . پ” 35 ساله را نیز با دست و پای بسته شده در داخل یکی از اتاق ها حبس و پس از سرقت خودرو پراید و مقداری جواهرات و سنگ های قیمتی ، از محل متواری شده اند .

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع “قتل عمد” و به دستور قاضی رسولی ، بازپرس شعبه پنجم دادسرای امور جنایی تهران ، پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت  .

دوست مقتول در خصوص شب حادثه به کارآگاهان اداره دهم گفت : من در زمینه خرید و فروش سنگ های قیمتی با مقتول فعالیت داشتم . شب حادثه ، دو نفر از دوستان مقتول به نام های جمال و فرهاد به منزل وی آمدند . پس از صرف شام ، برای خوابیدن به داخل اتاق خواب رفتم اما مقتول به همراه جمال و فرهاد همچنان بیدار ماند که پس از گذشت چند ساعت ،ناگهان متوجه شدم که جمال و فرهاد در حال خفه کردن مقتول هستند . برای کمک کردن به مقتول ، با جمال و فرهاد درگیر شدم اما آنها دست و پا و دهان مرا نیز بستند که بیهوش شدم . هنگامی که به هوش آمدم ، سعی کردم تا جلوی دهانم را باز کرده و درخواست کمک کنم اما نتوانستم . به زحمت ، خود را به اتاق پذیرایی رسانده و مشاهده کردم که مقتول روی زمین افتاده . خودم را به در آپارتمان رسانده و از همسایه ها درخواست کمک کردم که جوانی آمد و دست و پای مرا باز کرد . سراغ مقتول رفتیم که متوجه شدیم او فوت کرده است .

با توجه به سرقت خودرو پراید مقتول ، دستور توقیف خودرو پراید به همراه دستگیری سرنشینان آن در سیستم جامع پلیس ثبت شد که پس از گذشت دو روز ، خودرو پراید به صورت رها شده و از سوی گشت کلانتری 121 سلیمانیه کشف شد.

در ادامه ، کارآگاهان اداره دهم متوجه شدند که مقتول با “محمدرضا . پ” دارای اختلافات شدید مالی بوده اما او در تحقیقات منکر هرگونه اختلاف با مقتول شد و ادعا کرد که مقتول دوست صمیمی و شریک کاری وی بوده و هیچگونه اختلافی با مقتول نداشته است .

همزمان با بررسی صحت اظهارات “محمدرضا . پ” ، کارآگاهان موفق به شناسایی مخفیگاه جمال 46 ساله در منطقه تهرانپارس – خیابان سراج شده و 26 شهریور وی را دستگیر کردند.ماموران در بازرسی از مخفیگاه “جمال” موفق به کشف قسمتی از اموال مسروقه شامل یک عدد سکه قدیمی و مقداری سنگ قیمتی شدند .

جمال در همان مراحل اولیه تحقیقات عنوان داشت که اموال سرقتی را به همراه یکی از دوستانش به نام فرهاد . ح 24 ساله ، از محمدرضا . پ دریافت کرده که بلافاصله فرهاد نیز در همان تاریخ دستگیر و صحت اظهارات جمال را تأیید کرد .
با انتقال متهمان به اداره دهم ، “جمال” در اعترافاتش به کارآگاهان گفت : من نیز در کار خرید و فروش سنگ های سنگ های قیمتی با متوفی و محمدرضا . پ آشنا شدم و قرار بود تا یک دستگاه سنگ تراشی را از آنان خریداری کنم . شب حادثه ، زمانیکه به همراه فرهاد به منزل مقتول رفتیم ، من با مقتول شروع به بازی شطرنج کرده و محمدرضا و فرهاد نیز مشغول تهیه آبمیوه شدند . پس از خوردن آبمیوه ، ناگهان مقتول بیهوش شد و آن زمان متوجه شدم که محمدرضا اقدام به دادن آبمیوه مسموم به متوفی کرده است . قصد خارج شدن از خانه را داشتم اما محمدرضا مانع شد . در اواخر شب ، فرهاد از پشت سر گلوی مقتول را گرفت و ما دو نفر نیز دست و پای متوفی را بستیم . محمدرضا یک عدد سکه قدیمی به من داد و مدعی شد که 500 میلیون تومان ارزش دارد . سپس سنگ های قیمتی مقتول و محمدرضا را برداشته و طبق نقشه و برای منحرف کردن مسیر تحقیقات پلیس ، اقدام به بستن دست و پای محمدرضا کرده و او را مورد ضرب و شتم قرار دادیم .

فرهاد نیز با تأیید اظهارات جما ، در ادامه تحقیقات به کاراگاهان عنوان داشت : به پیشنهاد محمدرضا و طبق نقشه از قبل طراحی شده، برای سرقت سنگهای قیمتی به منزل مقتول رفتیم . پس از تهیه آبمیوه ، محمدرضا داروی خواب آور در داخل آبمیوه ریخت. پس از بیهوش شدن مقتول، من گلوی او را از پشت سر گرفته و فشار دادم و محمدرضا و جمال نیز دست و پای مقتول را بستند و پس از سرقت ، از محل متواری شدیم .

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ در ادامه اعلام این خبر گفت: با توجه به اعترافات صریح دو متهم پرونده و همچنین وجوه برخی تناقضات در اظهارات محمدرضا. پ ، وی نیز دیروز دستگیر شد و در اظهارات اولیه همچنان منکر هرگونه ارائه طرح و پیشنهاد جنایت به دیگر متهمان پرونده و یا مشارکت در آن شده است .

 

باز انتشار : ایران نیوز

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است