خانه » حوادث » دستگیری 2 تبهکار قاتل در کوهستان

دستگیری 2 تبهکار قاتل در کوهستان

فرمانده انتظامی شهرستان دورود در این باره به جام جم گفت: رسیدگی به این پرونده اوایل سال 89 هنگامی در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت که مردی با حضور در مرکز پلیس، از کشته شدن مرد پنجاه ساله ای در یکی از محله های شهر خبرداد.

ماموران انتظامی با اعزام به محل مشاهده کردند مرد میانسال بر اثر شلیک گلوله کشته شده است.

سرهنگ هدایت‎الله حسنوند افزود: با تشکیل پرونده و دستور قضایی جسد به پزشکی قانونی منتقل و تلاش برای شناسایی هویت مقتول آغاز شد تا این که خبر گم شدن مردی میانسال، از سوی خانواده اش به مرکز پلیس گزارش شد.

وی یادآور شد: ماموران با مشخصاتی که از مرد گمشده به دست آوردند، متوجه شدند مشخصات او با جسد کشف شده مطابقت دارد. خانوده وی نیز پس از دیدن جسد، هویت او را تائید کردند. در ادامه با تحقیق از خانواده مقتول معلوم شد دو جوان پیش از این با او بر سر مسائل کاری اختلاف داشته و وی را تهدید به قتل کرده بودند.

فرمانده انتظامی شهرستان دورود خاطرنشان کرد: با به دست آمدن هویت این دو جوان، هر دو تحت تعقیب قرار گرفتند و معلوم شد آنها محل سکونت خود را ترک کرده اند.

با به دست آمدن این اطلاعات، ماموران پاتوق های احتمالی آنها را زیر نظر گرفتند، اما تلاش ها برای دستگیری دو متهم فراری بی نتیجه ماند تا این که پنج سال پس از وقوع این جنایت، ماموران سرنخ هایی از متهمان به دست آوردند که نشان می داد، آنها در کوه های اطراف شهرستان دورود مخفی شده اند.

وی خاطرنشان کرد: ماموران انتظامی با هماهنگی قضایی برای دستگیری قاتلان فراری اقدام و پس از حضور در ارتفاعات، محل را محاصره و متهمان را که در دره ای مخفی شده بودند، دستگیر کردند. در بازرسی از مخفیگاه آنها نیز یک قبضه سلاح کشف شد.

حسنوند گفت: متهمان با انتقال به پلیس آگاهی به قتل مرد میانسال اعتراف و عنوان کردند پس از قتل زندگی مخفی داشته و با دزدی و زورگیری هزینه زندگی شان را تامین می کرده اند. یکی از متهمان نیز درباره انگیزه جنایت گفت، به دلیل اختلاف کاری با مقتول، روز حادثه با به دام انداختن وی در خیابان، او را با شلیک گلوله کشته و همراه دوستم متواری شدیم.با صدور قرار قانونی برای متهمان، تحقیقات تکمیلی از آنها ادامه دارد تا پس از بازسازی صحنه جنایت، روانه زندان شوند.

اخبار حوادث – جام جم

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است