خانه » اخبار » دستبرد به استخرهای زنانه برای خوشگذرانی

دستبرد به استخرهای زنانه برای خوشگذرانی

هفته گذشته زنی با مرکز فوریت های پلیسی 110 استان زنجان تماس گرفت و از سرقت اموالش خبر داد.

شاکی در اظهاراتش گفت: دیروز هنگام خروج از استخر متوجه باز بودن در کمد وسایلم شدم. سارقی پس از باز کردن در کمد، گوشی تلفن همراهم را که یک میلیون تومان ارزش داشت سرقت کرده بود. همزمان با من دختر نوجوانی وارد استخر شد و نیم ساعت بعد آنجا را ترک کرد. احتمال می دهم او مرتکب این سرقت شده باشد.

با تشکیل پرونده قضایی، جست وجو برای یافتن دزد نوجوان ادامه داشت تا این که زنان دیگری نیز با حضور در پلیس آگاهی استان زنجان، شکایت های مشابهی را مطرح کردند. بررسی این پرونده ها و تحقیق از شاکیان نشان می داد گوشی تلفن همراه گران قیمت آنها نیز همان روز سرقت شده است.

ماموران با اطلاعات به دست آمده به چهره نگاری رایانه ای از دختر نوجوان ـ که تنها مظنون پرونده بود ـ پرداختند که مشخص شد تصاویر متعلق به یک نفر بوده و احتمال این که او در این سرقت ها نقش داشته باشد، وجود دارد.

با مشخص شدن این موضوع، روند رسیدگی به این پرونده وارد مرحله جدیدی شد تا این که دو روز پیش ماموران درتماس زنی با پلیس متوجه شدند متهم هنگام دزدی در یک استخر زنانه دیگر، با هوشیاری مالباخته ناکام مانده و دستگیر شده است.

دختر نوجوان با انتقال به پلیس آگاهی در بازجویی به سرقت های سریالی گوشی تلفن همراه زنان اعتراف کرد.

متهم نوجوان در باره انگیزه اش از این سرقت ها گفت: دوست داشتم مانند دوستانم در آسایش و رفاه زندگی کنم. بنابراین وسوسه شدم تا سرقت کنم. چند بار خواستم از مغازه ها سرقت کنم اما ترسیدم تا این که فکر سرقت از استخرهای زنانه به ذهنم رسید. با شناسایی سوژه مورد نظرم به گفت وگو باوی می پرداختم تا حواسش را پرت کنم و کلید راروی کمد لباس جا بگذارد. در فرصت مناسب نیز گوشی های گران قیمت شان را سرقت می کردم.

وی اضافه کرد: گوشی ها را به قیمت پایین تر می فروختم و با پول آن با دوستانم به تفریح و خوشگذرانی می پرداختیم. روز آخر قصد داشتم گوشی گران قیمت دیگری را سرقت کنم که توسط مالباخته به دام افتادم .

سرهنگ جعفر رحمتی، رئیس پلیس آگاهی استان زنجان در این باره گفت: با اعتراف نوجوان سارق، تحقیقات از وی ادامه دارد. از شهروندان می خواهیم اموال خود را در مکان های امن قرار دهند تا شاهد چنین حوادثی نباشند. از خانواده ها هم می خواهیم بر رفتار فرزندان خود نظارت داشته باشند تا به این گونه جرایم دست نزنند و خود، خانواده و دیگران رادچار دردسر نکنند.

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است