خانه » حوادث » خروج قطار مسافری تهران ـ مشهد از ریل

خروج قطار مسافری تهران ـ مشهد از ریل

این قطار با شماره 338 در مسیر تهران به مشهد در حال سیر بود که دچار سانحه شد.
 
اداره کل راه آهن شمال‌شرق کشور واقع در شهرستان شاهرود در مسیر زیارتی زائران آقا علی بن موسی الرضا (ع) واقع شده است؛ ایستگاه هفتخوان نیز در محدوده اداره کل راه آهن شمال‌شرق است.
 
راه‌آهن شمالشرق دارای 27 ایستگاه بوده که ایستگاه‌های شاهرود و سمنان تشکیلاتی است؛ ایستگاه هفتخوان از زمره ایستگاه‌های قدیمی راه آهن در این محدوده محسوب می‌شود.
 
متاسفانه در سال جاری، چندین سانحه ریلی در محدوده اداره کل راه آهن شمال شرق کشور رخ داده است که کشته و مجروح نیز داشته و امشب نیز بار دیگر شاهد سانحه ریلی در این مسیر بودیم.
 
به گفته مسئولان، راه آهن جمهوری اسلامی ایران با توجه به افزایش بهره‌گیری هم‌استانی‌های سمنانی از مسافرت با قطار، در سنوات گذشته امکانات رفاهی خوبی را برای این امر در نظر گرفته و تلاش می‌کند این امکانات رفاهی به‌روز شود.
 
از این رو، در راستای امکان سنجی افزایش امکانات و ارتقای خدمات موجود، تمهیدات لازم برای ارتقای این امکانات مورد بررسی قرار گرفت.
 
بنا به مطالبه مردم استان و همچنین تاکید استاندار سمنان و پیگیری اداره کل راه آهن شمال‌شرق کشور و نظر مساعد معاونت مسافری راه آهن و سایر مقامات ارشد راه آهن قرار شده در سال جاری پروژه احداث پله برقی بین سکوهای مسافری ایستگاه‌های سمنان، شاهرود و دامغان با صرف سرمایه‌ای بالغ بر 70 میلیارد ریال عملیاتی شود.
 
مدیرکل مدیریت بحران استان سمنان دقایقی پیش درباره سانحه قطار تهران ـ مشهد  در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری فارس در سمنان اظهار داشت: بر اساس اطلاعات موجود، مشکلی برای یکی از چرخ‌های این قطار مسافری پیش آمده بود که خوشبختانه صدمات و خسارات خاصی نداشت.
 
احمد طاهری اضافه کرد: طبق بررسی‌های صورت گرفته، مورد خاصی در این زمینه پیش نیامده است و تنها یک واگن دچار مشکل شده بود که پس از رفع آن، قطار به مسیر ادامه داد.
 
وی تصریح کرد: قطار مسافری تهران ـ مشهد هم‌اکنون در حال سیر بوده و مسیر ریلی مربوطه نیز باز است.
 
این در حالی است که گزارش عینی خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به محل حادثه نشان می‌دهد سه واگن قطار مسافری مسیر تهران ـ مشهد از خط خارج شده است.
 
در این سانحه، سه واگن انتهایی این قطار دچار سانحه و از خط خارج شده است؛ دو واگن مسافری و یک واگن نیز خودروبر بوده است.
 
خوشبختانه این سانحه مصدومی نداشته و واگن‌های سانحه دیده از سایر واگن‌ها جدا شده و این قطار هم‌اکنون در حال طی مسیر است. 

اخبار حوادث – فارس

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است