خانه » اخبار » توهین رهبر حزب سلفی النور در برنامه زنده + عکس

توهین رهبر حزب سلفی النور در برنامه زنده + عکس

یونس مخیون، رهبر حزب سلفی «النور» مصر در ادامه سلسله اقدامات و اظهارات متعصبانه سلفی‌های تندرو علیه پیروان مذهب اهل بیت(ع)، مدعی شد که شیعیان صحابه پیامبر(ص) را تکفیر و به «عایشه» همسر نبی مکرم اسلام(ص) توهین می‌کنند(!)

وی که در گفت‌وگو با برنامه «آخر النهار» در شبکه ماهواره‌ای «النهار» مصر، سخن می‌گفت، مدعی شد که اعتقادات مذهب تشیع متفاوت با اسلام است.

رهبر حزب سلفی «النور» مصر با این ادعا که شیعیان در هر کشوری که حضور پیدا کنند آن را نابود می‌کنند، گفت: زمانی که محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور سابق ایران در زمان محمد مرسی(رئیس‌جمهور وقت مصر) به مصر سفر کرد، از شیخ الازهر خواستیم که موضوع نفوذ تشیع در میان جوانان را در دیدار با وی مطرح کند.
 

توهین رهبر حزب سلفی النور در برنامه زنده + عکس

این اظهارات تفرقه‌افکنانه و متعصبانه درحالی مطرح شده است که مردم مصر با وجود این که بیشتر پیرو مذهب اهل سنت هستند، اما وحدت‌گرا و محب اهل بیت(ع) بوده و اخوت و برادری و دوری از اختلافات، تفرقه و تنش میان امت اسلام خواسته اصلی آنان است.
همچنین، همه این افتراءات علیه شیعیان بارها از سوی علمای شیعه در قالب سخنرانی‌، کتاب و مقالات مختلف پاسخ داده شده است، اما گروه‌های سلفی هیچ‌گاه برای این پاسخ‌ها گوش شنوایی نداشته و با بی‌توجهی برای شعله‌‌ورکردن آتش فتنه مذهبی تلاش می‌کنند.
از سوی دیگر الازهر بعنوان عالی ترین مرجع علمی و دینی اهل تسنن، شیعه را جز مذاهب اسلامی معرفی می کند و این گونه اظهارات نشان دهنده جدا بودن تفکر و عقیده وهابیت از اهل سنت است.

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است