خانه » اخبار » ترفند مادر شوهر برای ندادن مهریه عروس

ترفند مادر شوهر برای ندادن مهریه عروس

مادرشوهر,معصومه ملکی

ترفند مادر شوهر برای ندادن مهریه عروس

ایران نیوز : مادر شوهر تهرانی به بهانه معافیت مالیاتی بر مهریه، عروسش را فریب داد و نامه‌ای مبنی بر بخشش مهریه 1800 سکه‌ای از او گرفت تا از پرداخت مهریه به عروسش خودداری کند.

به گزارش جام جم، چند روز پیش زن جوانی با حضور در شعبه یازدهم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه2 تهران از مادر شوهرش به اتهام فریب وی برای بخشش مهریه اش شکایت کرد.

شاکی گفت: حدود چهار سال پیش ازدواج کردم اما شوهرم مدتی پیش بر اثر بیماری قلبی فوت کرد. قرار شد خانواده شوهرم، مهریه ام را که 1800 سکه بهار آزادی بود، بپردازد تا با آن هزینه زندگی ام را تامین کنم. پس از چند هفته مادر شوهرم به ملاقاتم آمد و مدعی شد هنگام انجام کارهای انحصار وراثت، متوجه شده مالیات کلانی به مهریه ام تعلق می گیرد و به همین دلیل از اموال شوهرم، ارثی نصیبم نمی شود.

وی اضافه کرد: مادر شوهرم از من خواست مهریه ام را ببخشم و بعد از انجام کارهای انحصار وراثت، دوباره مهریه ام را طلب کنم تا مالیاتی به آن تعلق نگیرد.

شاکی خاطرنشان کرد: غافل از این که مادر شوهرم چه نیتی دارد، برگه ای را که مربوط به بخشیدن مهریه بود، امضا کردم تا پس از کارهای وراثت، علاوه بر دریافت ارثیه، مهریه ام را نیز بگیرم.

شاکی یادآور شد: پس از چند روز برای بررسی پرونده مان به اداره مالیات رفتم و متوجه شدم مادر شوهرم چنین برگه ای به مسئول پرونده ارائه نکرده و بر خلاف ادعای مادر شوهرم، مالیات کمتری به مهریه ام تعلق می گیرد و حتی می توانم ارثیه ای را که از اموال شوهرم به من اختصاص می یابد، دریافت کنم.

وی افزود: همان موقع متوجه شدم مادرشوهرم مرا فریب داده و با این کار می خواسته مهریه 1800 سکه ای و ارثیه شوهرم را نپردازد. به همین اتهام از وی شکایت دارم.

با تشکیل پرونده و شروع تحقیقات، مادرشوهر این زن به مرکز پلیس احضار و مدعی شد عروس جوان، پیش از مرگ شوهرش، برگه مربوط به بخشیدن مهریه اش را امضا کرده و در اختیارشان قرار داده بود و او زن جوان را فریب نداده است.

بنا بر این گزارش، در پی اظهارات ضد و نقیض مادرشوهر، تحقیقات تکمیلی در این باره ادامه دارد.

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است