خانه » اخبار » بخشی از زندگی شخصی بهرام رادان که هنوز دیده نشده

بخشی از زندگی شخصی بهرام رادان که هنوز دیده نشده

با یک حساب و کتاب سرانگشتی می‌توان فهمید بهرام رادان، ستاره مشهور سینما، تا امروز میلیون‌ها کلمه مصاحبه منتشر شده در مطبوعات دارد. جناب رادان با همان اولین فیلم‌، «شور عشق»، در حالی که تنها 20 سال سن داشت، به شهرت رسید. از همان زمان هم سیل درخواست‌ها برای گفت‌وگو به سمت او روانه شد. اصلا شاید همین مشغله‌های رسانه‌ای بود که باعث شد برای اولین‌بار در سینمای ایران بازیگری مدیر برنامه بگیرد! خلاصه اینکه ایشان تا امروز درباره هر آن چه که فکر کنید بارها و بارها صحبت کرده، اما آیا این همه، بهرام رادان واقعی است؟! به نظر ما اینطور نیست و هنوز بهرام رادانی وجود دارد که شما کمتر می‌شناسید. برای ملاقات رو در رو , بی‌واسطه با این بهرام رادان سراغ جایی رفتیم که او را می‌توان صمیمانه‌تر و واقعی‌تر یافت؛ جایی که بدون سئوال پیچ کردن و با انبر حرف کشیدن، خودش از سبک زندگی‌، دوستان، زندگی خانوادگی، احساسات و … با مخاطبانش حرف زده است. این گزارش به بررسی صفحه اینستاگرام این سوپراستار سینما می‎پردازد؛ صفحه‌ای که بیش از یک میلیون و ‍‍پانصد هزار نفر دنبال‌کننده دارد و حدود 740 عکس در آن به اشتراک گذاشته شده است.

بچه کدوم محلی؟!
بهرام رادان بچه زعفرانیه است و از بچگی در این محله بزرگ شده است. حالا علاوه بر خانه، از ده سال پیش دفتر کارش در یکی از کوچه‌های مشترک زعفرانیه و ولنجک است؛ خانه‌ای حیاط دار و قدیمی که وقتی حدود دو سال پیش از کانادا برگشت به عنوان دفتر کار انتخاب کرد. این دفتر پای ثابت خیلی از عکس‌های بهرام رادان است؛ سلفی‌هایی که معمولا پشت میز کار از خودش می‎گیرد. او به طراحی داخلی اهمیت می‌دهد، اما خود دنبال خرید اسباب و وسایل راه نیفتاده است تا با سلیقه شخصی دفترش را مبلمان کرده باشد. آقای ستاره کار را به دست توانا و کاربلد طراحان داخلی سپرده است. اتاق اصلی این دفتر دیوارهای طوسی رنگ دارد که با انبوهی از تابلوهای چوبی مشکی رنگ پر شده‌اند. مبلمان و آباژورها هم مشکی هستند. ترکیب رنگ‌های طوسی، مشکی و سفید فضای مردانه و در عین حال جوانانه و شیکی به دفتر کار رادان داده است. اما رادان دنیای اطراف خود را پر از جمله‌های الهام بخش و امیدآفرین کرده است. در گوشه و کنار دفتر او کلی ماگ‌های سفید رنگ است که روی هر کدام جمله یا جملات جذابی به انگلیسی چاپ شده است. این جملات تنها چشم‌انداز آقای سوپراستار هنگام صرف چای و قهوه نیستند و هر از چند گاهی از عکس‌های اینستاگرام او هم سر در می‌آورند.
اما رفیق گرمابه و گلستان آقای رادان در دفترشان یکی از اقوام «گارفیلد» است! گربه نارنجی رنگ و کپلی که خیلی بی‎حوصله و ریلکس دور و بر سوپراستار سینما می‌گردد. بهرام رادان چه ایران باشد و چه کانادا عکس‌های زیادی در دفتر کار و پای بساط کار دارد. بساط کار چیست؟! لب تاپ، کتاب و دفتر و کاغذی، خودکاری و مدادی، یک دستگاه تلفن، موبایل، کازیو، فنجانی و ماگی یا آب آلبالو، تقویم و… . البته رادان صحبتی درباره اینکه این‌ها اسباب چه کسب و کاری هستند نکرده است ……اما خبرهای ما حاکی از فعالیت های افتصادی درکنار فعالیت های تبلیغاتی و مدلینگ است.

چی می‌پوشه، چه تیپی می‌زنه
او خوش‌قیافه که هست، اما خوش تیپ؟! بهرام رادان معمولا خیلی کژوال، جوان‌پسند و اسپرت لباس می‌پوشد. این باعث نمی‌شود که فرق موقعیت‌های مختلف را نفهمد. رادان استایلی فرمال و رسمی هم برای مراسم‌رسمی و بعضی برنامه‌ها و جلسات کاری دارد. شلوار جین، تیشرت، کلاه معمولا کپ و دستمال گردن تیپ معمول او در فصل‌های گرما هستند و کمی که سردتر می‌شود سویی‌شرت، ژاکت‌های نازک و شال گردن هم به پوشش او اضافه می‌شود. وقتی واقعا سرد می‌شود کت و پلیور هم این تشکیلات را همراهی می‌کند. آقای سوپراستار معمولا بوی خوش «La Nuit De L'homme» ایو سن لوران و« Sauvage Dior » می‌دهد و مشتری این رایحه خاص است. بهرام رادان عینکی هم هست! در انتخاب فریم عینک، تنوع‌طلب و خوش سلیقه هم است و عینک‌های مختلف را با تیپش ست می‌کند. البته که خوش تیپ گزارش ما از ساعت هم غافل نمی‌شود. ساعت‌های گران‎قیمت بخش جدا نشدنی استایل بهرام رادان هستند.
در این بین ساعت محبوب او« Romain Jerome » و« Bulgari » است که در بین عکس‌های او جا خوش کرده. رادان اهل اکسسوری و زیورآلات هم هست. بیشتر دستبند و کمتر گردنبد و انگشتر. در متعلقات هم کژوال و جوانانه می‌پسندد و اهل طلا و جواهر نیست. دست‌بندهای بند چرمی یا مهره‌های چوبی و … ..

چی می‌خوره و با کی می‌خوره؟
لازم نیست توضیح دهیم که بهرام رادان به شدت روی اندامش حساس است. طبیعی هم هست، بخش مهمی از شغل او به عنوان بازیگر به حفظ ظاهر و تناسب اندام و قدرت تحرک و انعطاف بدنی‌اش برمی‌گردد. برای همین ورزش جزو جدانشدنی زندگی او است. بدنسازی و شاخه‌های مشابه را در برنامه ثابتش دارد اما از عکس‌هایش اینطور بر می‌آید که اهل سوارکاری و اسکی هم است. جناب رادان خوش‌اشتهاست؛ مثل خیلی از مردم دنیا از طرفداران غذاهای آسیای شرقی است. این را از عکس‌های سوشی و اگرول و نودل و چاینیز فودهایی که به اشتراک می‌گذارد می‌توان فهمید! اما غالبا غذاهای رژیمی می‌خورد. اهل میوه و سبزیجات است و برای صبحانه اگر خیلی بخواهد زیاده روی کند نان، پنیر و گوجه و خیاری می‌خورد. سلامت برای سوپراستار گزارش ما اهمیت خاصی دارد. برای همین هم تنها خلاف زندگی‌اش، یعنی سیگار را هم سال‌ها قبل از فیلم سنتوری ترک کرده!
اما انصافا چه کسی می‌تواند ازلواشک و ترشیجات بگذرد… بهرام رادان پای رستوران و کافه هم هست، آن هم آدم رفیق باز و معاشرتی مثل او! طبیعی هم هست که یک کافه ثابت داشته باشد، اما اینجا را دیگر اشتباه کردید. نه دوستان! آقای رادان فقط اهل ویونا نیست و کافه و رستوران‌های دیگری مثل «ژ کافه» در الهیه که متعلق به یکی از دوستان اوست یکی از پاتوق‌های ثابتش است

بسیار سفر باید تا …
بهرام رادان ظاهرا اقامت کشور کانادا را دارد و هر از چند گاهی زمانی طولانی را در این کشور سپری می‌کند. سه، چهار سال پیش برای دو سال به کانادا رفت. بخش قابل توجه‌ای از عکس‌های اینستاگرام او برای این دوره است. جدای این رفت و آمد به کانادا، جناب رادان بسیار اهل سفر است. او در گفت‌وگوهایش بارها عنوان کرده که از کودکی به همراه خانواده سفرهایی به خارج از ایران داشته است و این رسم خانوادگی را ادامه داده است. او عکس‌های بسیاری از سفرهای متنوع خود به نقاط مختلف دنیا با طرفدارانش به اشتراک گذاشته است؛ هند، انگلستان، کوبا، ایالات متحده آمریکا، بلاروس، آلمان و … . بله! این ستاره سینما مردی دنیا دیده است. خیلی از این سفرها هم به بهانه شرکت در فستیوال یا جشنواره‌ای بوده است. در این دست سفرها معمولا ستاره مشهور سینما تنها نبوده و با گروهی از همکاران خود همسفر بوده. همکارانی مثل پیمان معادی، ، رضا عطاران، حمید فرخ‌نژاد و …

کار و تفریح
درست است که رادان شخصیت کاری پررنگی دارد اما از تفریح هم غافل نیست. دنیای بازیگری او که با کار و تفریح هم گره ‌خورده است. می‌شود گفت بازیگری یک جور تفریح است. حالا چطور؟! اینطور که شما وقتی بازیگر هستی طبیعتا باید زیاد فیلم ببینی، پس فیلم دیدن که برای خیلی‌ها تفریح است برای شما می‌شود کار! باید کتاب و مجله و روزنامه و شعر بخوانی، پس مطالعه که برای خیلی‌ها تفریح اوقات فراغت است برای شما می‌شود، کار. خلاصه که این داستان درباره معاشرت، ورزش و … ادامه پیدا می‌کند. بهرام رادان اما تفریحات جمع و جوری دارد. معاشرت با دوستان، خانواده و همکارها، سفر، کافه و رستوران، ورزش و تماشای فیلم تفریحاتی هستند که دست کم رد پای آنها را در صفحه اینستاگرام آقای سوپراستار می‌توان پیدا کرد. رادان همینطور به شدت اهل عکاسی است و از اینکه موقع عکاسی از او دوربین به دست عکس بگیرند هم خوشش می‌آید.

دنبال این چیزها تو این صفحه باشید…
گیتار از دیگر علایق او است. رادان عکس‌های متنوعی از گیتار و گیتارفروشی‌ها به اشتراک گذاشته است. بهرام رادان اما عکس‌های بسیاری از فیلم‌هایی که بازی کرده یا کارهای جدیدی را که مشغول بازی است، هم منتشرمی‌کند. همینطور عکس‌هایی از تنها آلبوم موسیقی‌اش که تا امروز منتشر شده است. اتفاقا او این روزها مشغول بازی با ترانه‌سرای آلبومش در یک فیلم است. بهاره کیان‌افشار، بازیگر جوان سینما، تلویزیون و تئاتر که بعضی از ترانه‌هایش را رادان خوانده است هم بازی آقای سوپراستار در فیلم «بارکد» است. او به همین مناسبت وارد صفحه اینستاگرام این چهره مشهور شده است. بهرام رادان از آن دست هنرمندانی است که برای همکاران خود احترام زیادی قائل است و بخش زیادی از عکس‌های او را یادگاری‌هایی با همکارانش تشکیل می‌دهند. عکس‌های مشترک با مهران مدیری، ‌رضا کیانیان، رضا عطاران، بهروز افخمی، حمید فرخ‌نژاد ، عزت‌الله انتظامی و … گواه این مدعاست.
او همین‌طور جزو معدود بازیگرانی است که عکس‌هایی با ناصر ملک مطیعی و بهروز وثوقی به اشتراک گذاشته و علنی از ارادتش به این ستاره‌های تکرار نشدنی سینما می‌گوید. بهرام رادان اما دوستان صمیمی در بین چهره‌ها دارد مثل مهناز افشار، حامد بهداد، پیمان معادی، یاس و گلشیفته فراهانی که عکس‌هایی با آنها منتشر کرده است.بخش مهمی از عکس‌های سوپراستار به دوران کودکی، خانواده، خواهر و برادر و خواهرزادگان و برادرزادگان او و پدر و مادرش برمی‌گردد. فوتبال و مسابقات جام جهانی از عشق‌های زندگی مرد جذاب سینماست و صد البته وقتی پای تیم ملی ایران وسط باشد برای این مرد وطن‌پرست هیچ تیم دیگری معنا ندارد. مدلینگ هم حرفه بهرام رادان است و هم علاقه او؛ این را از ویدیوها و تصاویری که از برنامه‌های عکاسی گاه و بی‌گاهش می‌گذارد می‌توان حدس زد. او حیوانات را هم دوست دارد و نگهداری از گربه‌ها و سگ‌ها را می‌پسندد.

دوستان صمیمی‌اش
اغراق نیست اگر نزدیک‌ترین دوست بهرام رادان را مدیر برنامه‌هایش، علی باذل، بدانیم. روزنامه‌نگاری که -ــاین روزها در قامت مجری طرح و تهیه کننده اجرایی فیلم هایی مانند : زندگی مشترک آقای محمودی و بانو ..تراژدی و اژدها وارد میشود ظاهر شده است ــسال‌هاست در همه موقعیت‌ها کنارش قرار دارد. نیما بهنود، طراح لباس و جواهر ایرانی که ساکن نیویورک است، از دیگر دوستان نزدیک این ستاره سرشناس است. رادان مدل برند نیمانی هم بوده و به محصولات این برند علاقه دارد. امیرحسین فرزانه، رئیس هیات مدیره و مدیر برند اکسیژن، از دیگر دوستان بهرام رادان است. بزرگمهر حسین‌پور، روزنامه‌نگار و کاریکاتوریست شناخته شده، از دیگر دوستان اوست. نریمان حامد، هنرمند و فیلمساز ایرانی مقیم نیویورک فرزند فاطمه معتمد آریا و مهدی خیامی بازیگر قدیمی و شدیک تجاری اش از دیگر دوستان بهرام رادان هستند. پیمان معادی و علیرضا دبیر از دیگر دوستان این ستاره است. عبدالله بوشهری، بازیگر و خواننده مشهور و ثروتمند کویتی که اصالت بوشهری دارد از دیگر دوستان صمیمی بازیگر چشم آبی سینمای ایران است. البته تعداد دنبال‌کنندگان او در اینستاگرام هم کم‌شمار نیستند، اما او به دوستان صمیمی بهای زیادی می‌دهد که نشان از وفاداری او به دوستی دارد.

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است