خانه » دسته‌بندی نشده » انتخاب نژاد پرستانه ملکه زیبایی فرانسه خبر ساز شد + عکس

انتخاب نژاد پرستانه ملکه زیبایی فرانسه خبر ساز شد + عکس

ایران نیوز : اتهام انتخاب نژاد پرستانه ملکه زیبایی ۲۰۱۲ فرانسوی سوژه جدید رسانه های این کشور شده است. ملکه زیبایی جدید فرانسه درست چند روز بعد از بدست آوردن تاج این عنوان در معرض اتهام نژادپرستانه بودن این رقابت ها و در گیری وی با برندگان قبلی این عنوان گرفته است.

نماینده شورای انجمن سیاهان این دختر ۱۹ ساله به نام مارین لوفلین را شایسته این عنوان ندانسته و به کمبود شرکت کنندگان عرب و سیاه پوست در این رقابتها اعتراض کرد. این سازمان این انتخاب را توهین به تنوع قومی کشور فرانسه دانسته است اما این اتهامات واکنش خشمگینانه طرفداران خانم لورفلین را به همراه داشته است.

ملکه زیبایی فرانسه

نماینده این سازمان اعلام کرده است این انتخاب نژادپرستانه انکار وجود ریشه افریقایی بسیاری از مردم فرانسه است. رئیس برگزاری مسابقات دختر شایسته فرانسه این نوع صحبتها را باعث ایجاد اختلاف میان اقوام مختلف فرانسوی دانسته و حمایت خود را از انتخاب کمیته داوران این دوره از رقابتها اعلام کرده است.

این دختر ۱۹ ساله که دانشجوی رشته پزشکی نیز هست انتقادات دیگری نیز داشته است از جمله اینکه زیبایی چهره اش را مدیون عمل زیبایی بینی اش است . او برای کسب این عنوان با ۳۲ فینالیست دیگر از اقوام مختلف فرانسوی رقابت کرد.

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است