خانه » اخبار » امدادگر جوان سر صحنه تصادف مرگبار پدرش

امدادگر جوان سر صحنه تصادف مرگبار پدرش

بهنام قاسمی  امدادگر 24 ساله وقتی برای امدادرسانی سرصحنه تصادف وحشتناک رفت، نمی‌دانست که با جسد خونین پدرش روبه‌رو خواهد شد. این امدادگر جوان به خاطر اینکه هیچ‌وقت به صورت اجساد نگاه نمی‌کند، تا زمانی که کارت‌ ملی پدرش را نگاه نکرده بود  نمی‌دانست که جسد متعلق به چه کسی است.

 

ساعت 2:27 بامداد پنجشنبه کشیک امدادونجات در جریان خبر یک تصادف هولناک قرار گرفت. بهنام،  به همراه دیگر همکارانش سر صحنه حادثه رفتبا حصور این گروه امداد در سر صحنه تصادف معلوم شد یک خودروی پراید با تریلر برخورد شدیدی کرده بطوری که خودروی پراید به یک آهن‌پاره تبدیل شده بود. امدادگران خیلی زود به سراغ سرنشینان خودروها رفتند و سعی کردند که آنها را از خودرو بیرون بکشند. راننده پراید جان باخته بود و دو سرنشین تریلر مصدوم بودند.

 

زمانی که امدادگران به سراغ شناسایی هویت جسد قربانی این تصادف رفتند. بهنام قاسمی بدون اینکه متوجه جسد قربانی شود به بررسی کارت ملی او پرداخت اما صحنه‌ای را که می‌دید اصلاً باور نمی‌کرد. او کارت ملی پدرش را در مقابل چشمانش می‌دید. بهنام قاسمی به پیکر بی‌جان راننده خودرو نگاه کرد و متوجه شد که او سر صحنه مرگ پدرش حاضر شده است.

اسماعیل خردمند مسئول روابط‌ عمومی جمعیت هلال‌ احمر استان زنجان در خصوص این حادثه تلخ گفت: «این حادثه تلخ و خونین در کیلومتر ٢٠محور ارتباطی بیجار – زنجان رخ داده بود و بهنام قاسمی امدادگر جاده‌ای جمعیت هلال‌احمر بدون آنکه متوجه شود، جسد پدر را خود را از میان آهن‌پاره‌ها بیرون کشید اما او را نشناخت. بهنام به منظور شناسایی و ثبت هویت فرد کشته‌شده مجدد به محل حادثه برگشت و وقتی دست در جیب قربانی کرد، کارت ملی پدرش را در مقابل چشمان خود دید.

امدادگر، بهنام قاسمی، که این صحنه بسیار دلخراش و غم‌انگیز را تجربه کرد، چند سالی است در پایگاه زرین‌آباد در 35 کیلومتری محور ارتباطی زنجان – بیجار مشغول فعالیت است.

سرپرست پلیس راه فرماندهی انتظامی استان زنجان نیز گفت: «سرعت راننده پراید بالا بود. به طوری که وقتی خودرو بونکر سیمان را در مقابل خود دید، خواست تا سرعتش را کم کند  اما دیگر دیر شده بود. وجود خط‌ترمز 45 متری در محل حادثه نشان می‌داد که راننده پراید از قسمت عقب با کامیون کشنده بونکر سیمان در حال حرکت برخورد کرده است.

بهنام قاسمی 24 ساله که حال مساعدی نداشت،   روز حادثه گفت: «من چهار ‌سال است که در سازمان هلال‌احمر زنجان به‌عنوان راننده ست نجات مشغول به‌کار هستم. آن روز نمی‌دانم چه شد که به‌جای یک امدادگر سر صحنه حادثه رفتم. وقتی سر صحنه رسیدم، به من گفتند یک تریلر با یک خودروی پراید تصادف کرده و راننده پراید جان خود را از دست داده است. ما بلافاصله اقدامات لازم را انجام دادیم و جسد راننده پراید که در واقع جسد پدر خودم بود را از داخل خودرو بیرون کشیدیم. من هیچ وقت عادت ندارم که به صورت اجساد نگاه کنم. آن روز هم جسد پدرم را بدون اینکه به آن نگاه کنم بیرون کشیدم. بعد از آن وقتی برای شناسایی هویت جسد کارت ملی او را دیدم شوکه شدم. کارت ملی پدرم بود و من بهت‌زده در میان جمعیت فقط به آن نگاه می‌کردم. هنوز کسی نمی‌دانست که چه اتفاقی افتاده است. چند لحظه بعد به جسد راننده نگاه کردم و پدرم را دیدم. پدرم 42 سال سن داشت. من یک خواهر و یک برادر کوچکتر از خودم دارم و هنوز هم هیچ‌کدام نتوانسته‌ایم مرگ پدرم را باور کنیم.

 

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است