خانه » اخبار » آنجلینا جولی تخمدانها و لوله رحمش را هم برداشت و یائسه شد!

آنجلینا جولی تخمدانها و لوله رحمش را هم برداشت و یائسه شد!

آنجلینا جولی ستاره هالیوود برای پیشگیری از ابتلای احتمالی به سرطان ، تخمدان‌ها و لوله‌های رحم (فالوپ) خود را با جراحی برداشت . او دو سال پیش نیز پستان‌هایش را هم برای پیشگیری از ابتلای به سرطان پستان با جراحی برداشته بود.


آنجلینا جولی طی یادداشتی که در روزنامه نیوزویک منتشر شد نوشت این عمل یک هفته پیش انجام شده است.

آنجلینا جولی  که ۳۹ سال دارد دو هفته پیش بعد از معاینات و آزمایش‌های پزشکی متوجه شد بعضی از شاخص‌های التهابی در بدنش افزایش یافته که می‌توانست نشانه ای از مراحل اولیه سرطان باشند.
مادر، مادربزرگ و خاله‌ آنجلینا جولی به علت ابتلای به سرطان فوت کرده اند و همین امر آنجلینا جولی را بسیار نگران کرد و باعث شد بلافاصله به سراغ یک جراح برود


آزمایش‌های بیشتر نشان داد خانم جولی مبتلا به سرطان نیست اما پس از مشورت با پزشکان تصمیم به برداشتن تخمدان‌ها و لوله‌های رحم گرفته شد.
آنجلینا جولی در نیویورک تایمز نوشت: "اتخاذ چنین تصمیم‌هایی آسان نیستند اما کنترل و مقابله با مسائل مربوط به سلامتی امکان پذیر است." "به خودم گفتم باید آرام و قوی بمانم و هیچ دلیلی ندارد که فکر کنم من بزرگ شدن بچه‎ها و تولد نوه‌هایم را نخواهم دید."

 

شایان ذکر است پیش از عمل جراحی برداشتن تخمدانها ، آنجلینا جولی ابتدا به همسرش براد پیت که در فرانسه بود تلفن زد. جولی مینویسد :"او چند ساعت بعد سوار هواپیما شد. زیبایی چنین لحظاتی در زندگی به این دلیل است که همه چیز خیلی روشن است. شما می‌دانید برای چه زندگی می‌کنید و چه چیزی مهم است، متمایز و صلح آمیز."

دو ژن BRCA۱ و BRCA2 اگر جهش پیدا کرده و معیوب شوند احتمال ابتلا به سرطان‌های پستان و تخمدان را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهند و آنجلینا جولی حامل ژن "معیوب" BRCA۱ است که معمولا از طریق وراثت منتقل می‌شود.

پزشکان به او گفتند احتمال ابتلایش به سرطان پستان ۸۷ درصد و به سرطان تخمدان ۵۰ درصد است مگر اینکه با جراحی از آنها پیشگیری کند و به خاطر زمینه وراثتی که دارد باید ده سال پیش از سنی که اعضای خانواده اش به سرطان مبتلا شدند ، با جراحی از سرطان پیشگیری کند

جولی درباره جراحی اخیر نوشت:
"این جراحی به پیچیدگی جراحی برای برداشتن پستان‌ها نیست اما پیامدهای آن بسیار شدیدتر است و زن را بالاجبار یائسه می‌کند."
با اینکه وی داروهای هورمونی دریافت کرده است ولی خودش میگوید عملا یائسه شده است.


پزشکان می‌گویند این جراحی‌ها احتمال ابتلا به سرطان را برای خانم جولی کم کرده است با این حال این به آن معنا نیست که این احتمال به صفر رسیده است چون برداشتن تمام بافتهای در معرض خطر با جراحی امکان پذیر نیست.


جولی در بخش دیگری از نوشته اش در نیویورک تایمز نوشت :"نمی‌توان احتمال ابتلای به سرطان را به صفر رساند، واقعیت این است که من مستعد ابتلا به سرطان هستم. من به دنبال راههایی هستم تا با روش‌های طبیعی سیستم ایمنی بدنم را تقویت کنم. من همچنان احساس زنانگی میکنم و به تصمیم‌هایی که برای خود و خانواده ام گرفته‌ام علم و آگاهی و اطمینان دارم."

"من می دانم بچه‌هایم هیچگاه نخواهند گفت مامان به خاطر سرطان تخمدان مرد."

آنجلینا  جولی و براد پیت مدتیست به طور رسمی ازدواج کرده اند. آنها شش فرزند دارند که سه تای آنها را به فرزندی قبول کرده‌اند.همچنین آنجلینا جولی در شرط ازدواجش عنوان کرده بود در صورت خیانت براد پیت حق طلاق و حضانت بچه ها با او خواهد بود.

 

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است